Balti riedučiai su keturiais ratukais

Riedučiai: gidas, kaip tinkamai išsirinkti

Esant plačiam riedučių asortimentui, gali būti įššūkis susirasti sau tinkamiausius. Šiame vadove rasite informacijos, kuri padės susiaurinti paieškos lauką. Dydis nėra viena iš svarbiausių savybių. Prieš perkant riedučius rekomenduojame susipažinti su šiuo vadovu.

 

Pagrindiniai veiksniai, kuriais bus vadovaujamasi šiame straipsnyje renkntis riedučius:

 

  • prekės ženklas;
  • lytis;
  • riedučių tipas;
  • įgūdžių lygis;
  • ratukų dydis;
  • riedučiai ir jų savybės.

 

Riedučiai ir jų gamintojas

 

Kai kurie prekių ženklai specializuojasi tam tikrų tipų riedučiuose, o kiti siūlo platų pasirinkimą. Prekės ženklo pasirinkimas atsiranda dėl asmeninio pasirinkimo arba rekomendacijos. Jei neturite prekės ženklo pirmenybės, siūlome naršyti pagal riedučių tipą, kad gautumėte kuo daugiau galimybių. Jei ieškote pagal kažkieno rekomendaciją, atminkite, kad tai, kas tinka vienam asmeniui, gali netikti kitam.

 

Dauguma didelių parduotuvių ir prekyviečių prekiauja žemos klasės prekių ženklais, kurie yra nepatogūs, trapūs ir labai greitai genda. Apsipirkdami su Erasortas.lt, jūs garantuotai gausite aukštos kokybės riedučius, kurias galėsite mėgautis be apribojimų ir ilgą laiką.

 

Lytis

 

Riedučiai yra suskirstyti pagal lytį, taip pat vaikiški ir skirti suaugusiems. Gamintojai pagal tai koreguoja išmatavimus, kad payzdžiui pėda nebūtų per siaura ar per plati, taip pat koreguoja dizainą, atsižvelgiant į tai, kuriai lyčiai ir kokio amžiaus vartotojui bus skirta.

 

Vyriški riedučiai

 

Vyriški modeliai skirti vyriškai pėdai ir atitinka EU vyrų dydį. Unisex modeliai yra dažniausiai įtraukiami į vyrų kategoriją ir rodomi vyrų pačiūžų kategorijose.

 

Moteriški riedučiai

 

Moteriški modeliai sukurti specialiai moterims. Rankogaliai paprastai yra šiek tiek žemesni nei vyriškų modelių, o priekinė pėda kartais yra šiek tiek platesnė, kad geriau atitiktų moters anatomiją. Unisex modeliai NĖRA įtraukti į šią kategoriją.

 

Unisex

 

Unisex riedučiai yra labai paplitę, ypač labiau tarp specializuotų tipų, tokių kaip greitaeigiai ar slalomo riedučiai. Šie riedučiai yra pagrįsti vyriško dydžio standartais, tačiau yra skirti naudoti tiek vyrams, tiek moterims. Jei jaučiate, kad moteriškų pasirinkimų trūksta, siūlome apsvarstyti unisex modelius, kad surastumėte tobulus riedučius, atitinkančius jūsų poreikius.

 

Vaikiški riedučiai

 

Vaikiškų riedučių toks pat dydis yra tinkamas tiek mergaitėms, tiek berniukams, vienintelis skirtumas yra spalva ir dizainas. Vaikams skirti riedučiai dažnai turi reguliuojamą dydį, 3-4 lygių skalėje, pavyzdžiui 34-37. Paprastai mėlynos, žalios ir raudonos pačiūžos laikomos „berniukiškomis“, o violetinės, rožinės ir baltos – „mergaitiškomis“. Norėdami gauti didžiausią pasirinkimą, rekomenduojame naršyti tiek berniukų, tiek mergaičių riedučių kategorijose.

 

Riedučiai ir jų tipai

 

Pramoginiai laisvalaikio riedučiai

 

Šie riedučiai skirti pradedantiesiems ir mėgėjams. Pagrinde sutelktas dėmesys į patogumą ir stabilumą, galimybę atsipalaiduoti, todėl puikiai tinka trumpoms pasivažinėjimo sesijoms. Šie riedučiai atsisako aukščiausios klasės savybių, kad sumažintų išlaidas.

 

Pradedantiesiems rekomenduojama apsiriboti riedučiais su mažais ratukais (78-80 mm). Tai sumažina greitį ir palengvina manevravimą.

 

Ši riedučių kategorija turi net 3 ratų modelių tipus su 100 mm dydžio ratukais. Dėl trumpų manevringų rėmų šiais didesniais riedučiais nepaprastai lengva važiuoti (panašiai kaip 4 x 84 mm) ir jiems naudinga ilgiau išlaikyti riedėjimą bei lengviau įveikti įvairius kelio nelygumus. Didžiausias pasiekiamas greitis yra didesnis, todėl pirmiausia rekomenduojama treniruotis tik ant lygaus paviršiaus, pvz asfalto.

 

Greitaeigiai riedučiai

 

Tai riedučiai, specializuoti ilgų distancijų ir maratono entuziastams, mėgstantiems pakonkuruoti. Itin kieta greitaeigių riedučių konstrukcija užtikrina optimalų jėgos perdavimą, kai tik tinkamai pritvirtinta prie pėdos. Jie dažniausiai reikalauja karšto liejimo ir nebus patogūs išėmus iš dėžės.

 

Žemo sukirpimo greitaeigių batų dizainas leidžia atlikti visą judesių amplitudę, kad būtų pasiektas geresnis didelių ratų pranašumas ir ilgesnis bei stipresnis žingsnis. Riedutininkas turėtų pereiti prie tokio tipo batų, o ne pradėti nuo vieno. Pradinio lygio greitieji riedučiai turi šiek tiek aukštesnius rankogalius, kad būtų galima papildomai prilaikyti, tačiau jų negalima painioti su riedučiais, skirtais pradedantiesiems. Kiekvienas greitas važiavimas riedučiais reikalauja stiprių čiurnų, kurios įgyjamos sunkiu darbu ir patirtimi. Dėvint tokius riedučius, taip pat svarbu kokybiškos apsaugos.

 

Freestyle (slalomo) riedučiai

 

Taip pat žinomi kaip riedučiai, skirti triukams atlikti. Jie sukurti taip, kad būtų mažos apimties, prigludęs, kurie puikiai reaguoja į riedutininko poreikius. Dėl šių riedučių keliamų ekstremalių reikalavimų kokybė yra aukščiausios klasės, o kaina didesnė. Pažangūs freestyleriai gauna didžiausią naudą iš pažangiausių anglies dvideginio modelių, kurie yra standžiausi ir lengviausi. Keturių ratų konfigūracijos nuo 76 iki 80 mm išlaiko žemą svorio centrą ir aukštą manevringumą.

 

Miesto riedučiai

 

Šie modeliai yra agresyvių, cross-training ir laisvo stiliaus riedučių hibridai. Dėl to jie yra universalūs, bet taip pat reiškia, kad modeliai gali labai skirtis priklausomai nuo to, kuriai kategorijai jie labiausiai tinka. Kadangi tai yra hibridai, daugelis miesto riedučių yra įtraukti į daugiau nei vieną kategoriją.

 

All-Terrain riedučiai

 

All-Terrain riedučius galima naudoti tiek ant šaligatvio, tiek bekelėje, kaip žvyrkelis ar miško takai. Dideli pneumatiniai ratukai lengvai įveikia šakeles, purvą ir kitas mažas kliūtis. Jie yra daug lėtesni, lyginant su uretano ratutų tipu. Šie riedučiai yra smagūs ir be daugybės apribojimų.

 

Šių riedučių rėmui reikalingi specializuotos platūs ratukai, net ir naudojant uretano variantą. Jei jūsų pagrindinis dėmesys nėra skiriamas važiavimui bekelėje, tikriausiai yra geresnis riedučių tipas smagesniam riedėjimui.

 

Kur rasti aukščiausios kokybės riedučių?

 

Šiuo metu yra nemažai internetinių ir fizinių parduotuvių, kuriose galite įsigyti įvairaus tipo riedučių. Jeigu ieškote greito pristatymo ir geros kokybės, mielai kviečiame Jus užsukti į erasportas.lt internetinę parduotuvę ir rasti sau tinka

Author: ManoZaidimai

Parašykite komentarą