Trumpa gėlių istorija

Gėlės nuo seno puošia mūsų gyvenimą savo grožiu, jos įaustos į mūsų kultūrų ir švenčių audinį. Leiskitės į kelionę po kerinčią gėlių meno istoriją, kurioje žiedlapiai pasakoja meilės ir grožio istorijas.

 

Mūsų kelionė prasideda senovės pasaulyje, kur civilizacijos gerbė gėles dėl jų šventos simbolikos ir gydomųjų savybių. Tokiuose kraštuose kaip Egiptas, Graikija ir Roma gėlių žiedlapiai puošė šventyklas ir kapavietes, buvo duoklė dievybei ir pagarbos mirusiajam išraiška.

 

Renesanso epochoje pasauliui naujai suklestėjus, suklestėjo ir floristikos menas. Kilmingųjų sodai pražydo ryškiomis spalvomis ir sudėtingais raštais, atspindinčiais naujai atrastą gamtos grožio suvokimą. Gėlės tapo ne tik papuošimais, bet ir meninio meistriškumo bei kultūrinio rafinuotumo išraiška.

 

Prabangiais karalienės Viktorijos laikais gėlės užėmė svarbiausią vietą visuomenės ritualuose ir išraiškos priemonėse. Viktorijos laikų gėlių kalba, arba floriografija, leido kruopščiai parinktais žiedais perteikti jausmus. Įmantrios puokštės ir kompozicijos tapo prieraišumo, draugystės ir slaptų žinučių, kuriomis keitėsi įsimylėjėliai, simboliais.

 

XX amžiuje įvyko revoliucija gėlių dizaino srityje, o naujos technikos ir medžiagos praplėtė kūrybiškumo ribas. Nuo organiškų secesijos formų iki geometrinio Art Deco tikslumo – floristika priėmė naujoves ir kartu išlaikė savo amžiną žavesį. Suklestėjo gėlių parduotuvės, kurios pristatė gėlių grožį kiekvienam visuomenės sluoksniui.

 

Šiandien gėlių menas toliau vystosi, atspindėdamas besikeičiantį mūsų skonį ir vertybes. Minimalistinės Rytų tradicijų įkvėptos kompozicijos dera su drąsiomis, avangardinėmis instaliacijomis, kurios meta iššūkį konvencijoms. Įgyvendinama tvari praktika ir vietinės kilmės gėlės, kurios atspindi didėjantį supratimą apie aplinkosaugą ir mūsų natūralaus pasaulio grožį.

 

Apmąstydami gėlių meno kelionę per amžius, prisimename, kad gėlių grožis ir reikšmė mūsų gyvenime yra neblėstantys. Nuo senovinių ritualų iki šiuolaikinių išraiškų – jos ir toliau mus įkvepia ir žavi, įaudžia savo magiją į mūsų bendros žmogiškosios patirties gobeleną. Švęskime nesenstančią gėlių grožio eleganciją, pagerbdami praeitį ir džiaugdamiesi begalinėmis galimybėmis. 

Author: ManoZaidimai