AMD siekia ROCm palaikymo „Windows“ ir vartotojų lygio „Radeon“ GPU

AMD pristato Radeon Open Compute ekosistemą (ROCm) į Windows ir prideda bibliotekos palaikymą vartotojams skirtuose GPU. Tai buvo rasta naujausiame AMD ROCm 5.6.0 Alpha naujinimo dokumentacijoje, paminėtame vartotojo „nacasha“ žinutėje.

AMD ketina pasiūlyti vartotojų lygio ROCm programinės įrangos paketo palaikymą neišleistoje 5.6.0 Alpha versijoje

AMD ROCm biblioteka buvo pristatyta 2016 m., siekiant konkuruoti su NVIDIA CUDA programine įranga, visiškai palaikanti Linux. Skirtumas, kurį AMD siūlė aukščiau nei NVIDIA, buvo tas, kad bendrovė pasirinko biblioteką palikti atviro kodo inžinieriams, turėdama visišką prieigą prie kodavimo.

AMD Radeon RX 6800 16 GB pasirinktiniai modeliai nukrenta iki 469 USD, todėl NVIDIA 4070 daro didesnį spaudimą

AMD ROCm biblioteka palaiko AMD Instinct ir Radeon Pro GPU, kurie yra RDNA ir CDNA architektūros dalis – bet kokiam papildomam palaikymui prieš šį naujausią leidimą reikėjo atlikti programinės įrangos pakeitimus. Pavyzdžiui, vartotojai gali naudoti „Windows“ posistemį, skirtą „Linux“, arba virtualizacijos programinę įrangą, tokią kaip „Docker“. Su ilgai prašomu „Windows“ palaikymu, kai kurie AMD GPU atvėrė ROCm palaikymą.

AMD ROCm leidžia tyrėjams pasiekti AMD Instinct greitintuvų pagrindą, kad būtų lengviau atlikti mokslinius tyrimus. Bendrovė sukūrė ROCm platformą, skirtą „atviram perkeliamumui, palaikančiai aplinkas tarp daugelio greitintuvų tiekėjų ir architektūrų“. Naujausioje versijoje vartotojai ir kūrėjai gali pasiekti „iki raktų“ HPC taikomųjų programų ir ML pagrindų konteinerius „Infinity Hub“, patobulintus kūrėjo įrankius ir supaprastintą diegimą bei patobulintą dokumentaciją. Visi vartotojai gali tikėtis mažesnio branduolio paleidimo delsos lygio ir didesnio našumo.

Papildomi ROCm pranašumai yra jo AI galimybės. Prieiga prie mašininio mokymosi, siekiant padidinti bet kurios srities mokslinių tyrimų laiką, yra medicinos ir kitų esminių mokslų premija. Dėl didelio našumo skaičiavimo ir dirbtinio intelekto tai, kas anksčiau užtrukdavo metų, dabar sutrumpėja į dalį laiko.

„Twitter“ vartotojas nacasha kovo 23 d. paminėjo apie AMD baltosios knygos egzistavimą:

Baltoji knyga nepasiekiama vartotojams ar žiniasklaidai ir prieinama tik įgaliotiems AMD naudotojams. Tačiau „GitHub“ puslapyje rodomas palaikomų GPU sąrašas, kurį reikia pridėti, kai tik 5.6.0 alfa įvykiai. Šiuo metu AMD parengtas PDF dokumentas yra griežtai laikomas „užraktu ir raktu“, tačiau paprasta žiniatinklio paieška parodė pakankamai informacijos, kad būtų galima patikrinti, ar „Windows“ palaikoma.

Dabar galimi AMD ROCm Windows palaikomos bibliotekos SKU:

„Instinct“ (visi anksčiau palaikomi „Linux“)

  • MI250X
  • MI250
  • MI210
  • MI100
  • MI150

Radeonas

  • Radeon Pro V620 (anksčiau palaikomas)
  • Radeon Pro W6800 (anksčiau palaikomas)
  • Radeon RX 6900 XT
  • Radeon RX 6600
  • Radeon R9 Fury

Neišleistas AMD ROCm 5.6.0 Alpha pasiūlys visišką Radeon R9 Fury, kuris debiutavo 2015 m., palaikymą, o Radeon RX 6600 ir Radeon RX 6900 XT turės prieigą tik prie Heterogeneous Interface for Portability SDK (HIP).

Pažymėtina, kad AMD Instinct eilutėje esantys greitintuvai nepalaikomi Windows pagrindu veikiančioje ROCm bibliotekoje. Be to, tiems vartotojams, kurie vis dar turi prieigą prie „Radeon R9 Fury“, „Windows“ palaikymas turi būti suaktyvintas rankiniu būdu, nes jis palaiko prieigą tik „Linux“ bendruomenėje.

Naujienų šaltiniai: nacasha „Twitter“ , AMD informacinis dokumentas apie Read the Docs, AMD, AMD GitHub, Tom’s Hardware

Author: ManoZaidimai

Parašykite komentarą