Į šiukšlių dėžę nardantis žaidėjas metė sau iššūkį sukurti kompiuterį iš dalių, išmestų į šiukšles, ir iš tikrųjų sugebėjo jį ištraukti. Nors žygdarbis užtruko, žaidėjo kompiuteris jau baigtas, beveik kiekvienas komponentas iškeliauja iš šiukšliadėžės.
Daugelis žaidėjų išmoko kurti asmeninius kompiuterius, nes tai suteikia žmonėms galimybę pritaikyti kiekvieną savo žaidimų įrenginio aspektą. Nesvarbu, ar tikslas yra prašmatnus dėklas ir RGB lemputės, ar itin galingas GPU, dauguma žaidėjų savo įrenginiams ieško visiškai naujų arba naudotų dalių. Tačiau dabar įrodyta, kad dalių kasimas šiukšliadėžėje yra perspektyvus kompiuterio kūrimo būdas.
„Reddit“ vartotojas ir žaidėjas Rydirp7 pasidalijo savo pasiekimais svetainėje, atskleisdamas savo žaidimų įrenginį visuomenei. Nors ir nėra pati ryškiausia technologija, „Rydirp7“ gali pasigirti, kad kiekvienas komponentas, išskyrus maitinimo šaltinį ir RAM, pateko iš šiukšliadėžės. Jau anksčiau įsigijęs šias dalis, žaidėjas nusprendė jas panaudoti šiame statyme. Tačiau dėl to jam vis tiek reikėjo visko – nuo korpuso iki pagrindinės plokštės.
Laimei, Rydirp7 atrado vietinę parduotuvę, kurioje buvo mėtomi pasenę komponentai, ir pradėjo reguliariai tikrinti šiukšliadėžę. Tai užtruko keletą mėnesių, bet per tą laiką jis sugebėjo rasti kiekvieną dalį, reikalingą veikiančiam kompiuteriui, įskaitant GPU, procesorių, standųjį diską ir korpusą:
Dumpster Diving PC Build
- EVGA GTX 570 vaizdo plokštė
- „Intel Core I7-3770 Non-K“ procesorius
- iBUYPOWER sniego užuolaidų elementų dėklas
- Dell OptiPlex 9010 pagrindinė plokštė
- 16 GB „Corsair Vengeance“ RAM, esant 1600 MHz (anksčiau pirkta)
- 750 vatų Corsair maitinimo šaltinis (anksčiau pirktas)
Tačiau pakeliui buvo nedideli žagsulys. Remiantis interviu su Kotaku, Rydirp7 GPU iš pradžių neveikė tinkamai. Jis turėjo įdėti savo GPU į orkaitę, kad jis vėl veiktų. Nors gamintojai to nerekomenduoja, kartais tai gudrauja kompiuterių gerbėjai, nes tai gali padėti suskystinti lydmetalą ir palaikyti ryšį tarp komponentų, kurie laikui bėgant buvo atjungti arba dėl nedidelių pažeidimų. Jo įsigytame VSD taip pat vis dar buvo duomenų, kuriuos jis nedelsdamas nuvalė.
Matyt, tai antrasis šiukšlių pagrindu sukurtas „Rydirp7“ kūrinys, o šis yra šiek tiek galingesnis nei paskutinis. Nors tai nėra pats galingiausias žaidimų kompiuteris, galimybė sukurti bet kokį įperkamą kompiuterį, galintį žaisti žaidimus, išleidus šiek tiek daugiau nei 100 USD už dvi dalis, yra nuostabu. Tai ypač svarbu turint omenyje, kad be jo nardymo šiukšliadėžėje šios dalys greičiausiai būtų supūtusios kažkur sąvartyne ir prisidėtų prie didėjančios elektroninių atliekų problemos.
Šaltinis: Kotaku