ASUS teigia, kad naujausioje AM5 BIOS yra specialus terminio stebėjimo mechanizmas, skirtas išvengti AMD Ryzen 7000 procesoriaus pažeidimų, taip pat bus nauji EXPO ir SOC įtampos naujinimai

ASUS pagaliau pateikė pareiškimą apie naujausius atvejus, kai AMD Ryzen 7000 procesoriai buvo pažeisti jos AM5 pagrindinėse plokštėse ir kodėl buvo pašalinta senesnė BIOS.

ASUS teigia, kad naujos AM5 BIOS funkcijos yra būtinos mechanizmui, kad būtų išvengta AMD Ryzen 7000 procesoriaus pažeidimų

Praėjusią savaitę pranešėme apie pirmuosius sugadintų AMD Ryzen 7000 procesorių atvejus, kurie pasirodė įvairiose aparatinės įrangos antrinėse dalyse. Ryškiausias iš dėklų buvo AMD Ryzen 7800X3D procesorius, išsipūtęs iš kontaktinių trinkelių ir visiškai sugadinantis save kartu su pagrindine plokšte. Buvo nustatyta, kad problema buvo susijusi su pagrindine plokšte ir, tiksliau, jos BIOS, kuri neturėjo būtinų įtampos apribojimų, kad CPU netrauktų perteklinės įtampos. „Ryzen 7000 3D V-Cache“ lustų, kurie yra trapios konstrukcijos ir negali išlaikyti aukštesnės įtampos, vartotojai taip pat galėjo visiškai valdyti įtampą, nes tai gali visam laikui sugadinti sukrautą talpyklą.

„Pasidaryk pats“ entuziastas pasyviai vėsina su 1 kg variniu bloku, uždėtu ant AMD Ryzen 9 7950X procesoriausDabar ASUS pateikė pirmąjį atsakymą šiuo klausimu ir jie turi pasakyti:

Penktadienį paskelbtuose EFI atnaujinimuose yra keletas specialių šiluminio stebėjimo mechanizmų, kuriuos įdiegėme, kad padėtų apsaugoti plokštes ir procesorius. Dėl šios priežasties pašalinome senesnes BIOS ir todėl, kad ankstesnėse versijose buvo galimas rankinis VCore valdymas.

Taip pat bendradarbiaujame su AMD kurdami naujas AMD Expo ir SoC įtampos taisykles. Išleisime naujus atnaujinimus kuo greičiau. Prašau pakentėti su mumis.

Rajinder Gill, ASUS (per Der8auer)

Kaip matote, ASUS AM5 BIOS, kurią matėme pašalintą anksčiau, atsirado dėl to, kad jie turi visą įtampos valdymą, o tai gali lemti netinkamą naujų AMD Ryzen 7000X3D procesorių elgesį. Atrakinta įtampa netgi sugadino ne X3D dalis, kurios gali išlaikyti aukštesnę įtampą dėl daug geresnių įsijungimo galimybių. Beveik visi gamintojai pranešė apie atvejus, kai ASUS atsidūrė sąrašo viršuje, tačiau Gigabyte ir ASRock plokštės taip pat buvo paveiktų sąraše, nors jų atvejai nebuvo tokie paplitę.

Kitas ne 3D AMD Ryzen 7000 CPU su išsipūtusia PCB. (Vaizdo kreditai: Der8auer)

Panašu, kad ASUS taip pat bendradarbiauja su AMD nustatydama naujas EXPO atminties ir SoC įtampos taisykles. Plokštės gamintojas taip pat teigė, kad EXPO įjungimas techniškai panaikina plokštės garantiją, o tai reiškia, kad ji negali būti RMA. Tas pats pasakytina ir apie „Intel“ XMP atminties derinimo technologiją, nors bendrovė buvo pakankamai dosni, kad vartotojui pakeistų plokštę, nes pagrindinė problema buvo ne atminties įsijungimas, o BIOS, dėl kurios buvo padaryta žala.

AMD Subreddit vartotojas pranešė, kad į jo AMD Ryzen 7 7800X3D procesorių Gigabyte pagrindinėje plokštėje buvo siunčiama daugiau nei 2 V įtampa. Nors tai gali būti tiesiog klaidingai nurodyta įtampa, nes tokia aukšta įtampa gali tiesiog nužudyti procesorių, kaip teigia Buildzoid savo atsakyme šiuo klausimu:Tuo tarpu MSI buvo pirmasis gamintojas, kuris sureagavo su nauja BIOS, kuri nustato įtampos ir galios apribojimus savo AM5 pagrindinėms plokštėms. Apie tai pranešėme vakar. „Subreddit“ naudotojai stebi problemą ir įvairių gamintojų atsakymus, kuriuos galite pamatyti toliau:

1.18 BIOS turėjo tendenciją leisti 3DCache mikroschemai naudoti iki 1,4 V įtampą tuščiosios eigos ir tuščiomis instrukcijomis. 1.20 Beta versija su naujausiomis tvarkyklėmis nuo 2023-03-31 užrakinta iki 1,2V. Atsižvelgiant į tai, kiek lustų ir lizdų buvo sudeginta per pastarąsias kelias savaites Asus (ir vienas korpusas Asrock) pagrindinėse plokštėse, tai labai svarbi informacija. „Bios“ naudoja žemesnę įtampą ir padidinimą, todėl, pavyzdžiui, „Cinebench R23“ balai bus mažesni. Šiuo metu rekomenduoju naudoti 1,20.

AMD Subreddit

Atidžiai apžiūrėjusi pažeistą lustą, Igorio laboratorija išsiaiškino, kad nudegimo paveikta vieta buvo CPU Core Power Supply arba VDDCR. Panašu, kad EXPO technologija taip pat gali būti problemos dalis, kaip nurodė Igorio laboratorijos bendruomenės narys, teigiantis, kad AMD Ryzen 7000X3D procesorių konkretūs parametrai nebuvo nustatyti ir tos pačios įtampos buvo naudojamos „X“ lustams. buvo naudojami 3D V talpyklos dalims, dėl kurių padidėjo įtampa ir žuvo keli lustai.

Išryškinta pažeisto AMD Ryzen 7 7800X3D procesoriaus sritis. Vaizdo kreditai: Igorio laboratorija

Panašu, kad ASUS ir kiti paveikti pagrindinių plokščių gamintojai praleido daug laiko dėl atvirų įtampų ir neatliko pakankamai kokybės užtikrinimo, o tai gali būti priežastis, dėl kurios dabar pranešama apie kelis negyvus AMD Ryzen 7000 procesorius ir AM5 pagrindines plokštes. Nors dabar išleidžiamos naujos BIOS, žala buvo padaryta. Ryzen 7000 X3D savininkams patarsime neliesti jokio įtampos nustatymo ir, jei naudojate senesnę BIOS, išjunkite arba grąžinkite bet kokias įtampos melodijas ir, jei įmanoma, perjunkite į naujesnę / atnaujintą BIOS.

Author: ManoZaidimai

Parašykite komentarą