Maisto papildai sportui: 5 pagrindinės naudos

Kai kalba eina apie treniruočių rezultatus, pagrindiniai veiksniai nulemiantys jų sėkmę yra nuoseklumas, planavimas, poilsis ir atsistatymas. Maisto papildai sportui gali padėti jums siekti savo tikslų. Ir nesvarbu, jūsų sporto tikslas yra auginti raumenis, sulieknėti ar pagerinti bendrą savijautą, maisto papildai sportui yra naudojami plačiai ir teisingai pasirinkus iš ties gali padėti.

 

Sportininkams skirti maisto papildai

 

Sportininkams skirti maisto papildai neabejotinai gali prisidėti prie sveikos mitybos ir kūno rengybos plano, tačiau ne visi produktai gali duoti norimo rezultato. Prieš perkant yra būtina išsisirinkti tinkamą prekės kategoriją ir išanalizuoti maisto papildo ingredientus (sudedamąsias dalis). Tinkamai atsirinkti maisto papildai sportui gali pagerinti jūsų bendrą sveikatą ir sporto rezultatus.

 

1. Maisto papildai sportui gali suteikti energijos

 

Kokybiškas, 7-8 val. miegas ir puikiai subalansuota mityba yra raktas į gerą savijautą ir optimalią energiją (kas suteikia daugiau motyvacijos nepraleisti treniruotės), tačiau darbas, kiti pomėgiai, šeima ir vaikai dažnai „išsunkia“ tuos paskutinius energetinius likučius, todėl kartais šiek tiek papildomo pagyvėjimo iš šalies nepakenktų. O tam į pagalbą puikiai tinka įvairūs prieš-treniruotiniai stimuliuojantys papildai, kurie savo sudėtyje turi kofeino, beta-alanino, kreatino ir kitų. Tiesa, naudoti juos dažnai nėra rekomenduojama, tą patį galėtų pasakyti ir ne vienas treneris ar gydytojas, tačiau bent porą kartų per savaitę naudoti produktus, kuriuose yra stimuliuojančių ingredientų tikrai nepakenks, su sąlyga, jeigu jums tai vėliau netrukdytų naktį užmigti.

 

Ieškokite papildų su tokiais ingredientais kaip:

 

Kofeinas – efektyvus stimuliatorius, įtakojantis didesnį jėgos ir ištvermės produktyvumą.

Yerba mate – natūralus kofeino šaltinis, turintis priešuždegiminių savybių

Guarana – natūralus kofeino šaltinis, kuris yra įsisavinamas palaipsniui ir suteikia energijos net keliosm valandoms į priekį.

Beta-alaninas – gerina vidutinio ir didelio intensyvumo fizinį aktyvumą, padeda „išspausti“ kelis papildomus pakartojimus.

B grupės vitaminai – svarbūs energijai palaikyti ir nuovargiui mažinti.

Angliavandeniai – organizmo labiausiai pageidaujamas kuro šaltinis, svarbus treniruotėms.

Burokėlių milteliai – burokėliuose yra daug nitratų, kurie gerina kraujotaką, plečia kraujagysles. Gerina aerobinę veiklą, skatina raumenų susitraukimą ir atsipalaidavimą.

 

2. Maisto papildai gali papildyti organizmą elektrolitais

 

Ilgai dirbant, ypač karštu ir drėgnu oru, per prakaitą netenkama elektrolitų. Jie yra mineralai, įskaitant kalcį, natrį ir kalį, kurie būtini įvairioms kūno funkcijoms.

 

Tinkamas elektrolitų balansas yra labai svarbus, todėl vandens, kuriame trūksta šių mineralų, neužtenka, jei sportuojate ilgiau nei valandą arba karštu ir drėgnu oru. Elektrolitų trūkumas gali sukelti galvos skausmą, nuovargį, mėšlungį, pykinimą ir kraujospūdžio problemas.

 

Populiarūs sportiniai gėrimai, kuriais nukrauti didieji prekybos tinklai dažniausiai nėra geriausias pasirinkimas, norint papildyti elektrolitų kiekį. Daug cukraus, keli vitaminai ir mažai elektrolitų, visa tai ko jums nereikia… Geriausia rinktis kokybišką elektrolitinį sportinį maisto papildą iš specializuotos sporto prekių parduotuvės.

 

3. Maisto papildai sportui gali suteikti aukščiausios kokybės baltymų (proteinų)

 

Aktyviai sportuojantiems žmonėms dažnai reikia suvartoti daugiau baltymų nei vidutiniam žmogui, maždaug 1,4–2,0 gramus vienam kūno kilogramui. Baltymai (proteinas) yra būtini optimaliam raumenų atsistatymui, augimui ir ypač raumenų išlaikymui, kai sumažinate suvartojamų kalorijų kiekį metant svorį.

 

Kai kuriems žmonėms sunku gauti pakankamai baltymų su maistu, ypač vegetarams ir veganams. Augalinės kilmės baltymai yra blogiau įsisavinami nei gyvūlinės kilmės ir retai turi visas būtinąsias aminorūgštis. Taigi, jeigu jau esate veganas ar vegetaras, turėtumėte turėti didelį poreikį savo mitybą proteinų kokteiliais iš augalinės kilmės šaltinių, kad gautumėte visas amino rūgštis

 

Tuo tarpu visavertiškai besimaitinantiems sportininkams dažniausiai nėra sunku surinkti tinkamų šaltinių baltymų kiekį su maistu, tačiau papildyti savo kasdienę mitybą išrūgų baltymais būtų tikrai puikus sprendimas. Šis baltymų šaltinis yra puikiai įsisavinamas, gali paspartinti raumenų augimą, užkirsti kelią raumenų mažėjimui svorio metimo metu ir išvengti riebalų padidėjimo.

 

4. Maisto papildai gali pagerinti sportinius rezultatus

 

Yra daug niekuo nepagrįstų pretenzijų ir tuščių pažadų. Svarbu žinoti, ko ieškoti. Du iš labiausiai ištirtų ir veiksmingiausių maisto papildų, siekiant geresnių rezultatų, yra kreatinas ir proteinas. Kaip jau buvo aptarta aukščiau, proteinas padeda auginti ir apsaugoti raumenis metant svorį. Mitybos plano laikymasis ir su tuo susijęs svorio mažinimas gali sukelti raumenų masės sumažėjimą 20-30%. Raumenų praradimas siejamas su sulėtėjusia medžiagų apykaita. Norint to išvengti, idealu į savo mitybą įtraukti proteinų kokteilius.

 

Kreatinas gali padėti padidinti raumeninę masę ypač greitai, kai tai derinama su gera jėgos treniruočių programa. Ieškokite kreatino monohidrato, kuris yra lengvai prieinamas ir efektyviausia forma.

 

5. Amino rūgštys greitesniam atsistatymui

 

Vienas svarbiausių aspektų kiekvienam sportininkui yra tinkamas atsigavimas po sunkių treniruočių. Įsivaizuokite, kad jūsų treniruotės yra tarsi tešlos maišymas, o atsigavimo procesas, tai tarsi duonos kepimas – tada atsiskleidžia tikrieji rezultatai.

 

Norėdami pasiekti geriausių rezultatų, ilsėkitės ir sutelkite dėmesį į kokybišką mitybą. Tinkama sportinė mityba suteikia didelio pranašumo, kuri padeda raumenis aprūpinti visomis būtiniausiomis medžiagomis. Kai kurie papildai, kurie, kaip įrodyta, padeda atsigavimo procese, yra šie:

 

Amino rūgštys – nors jų galite gauti iš baltymų, jei laikotės keto dietos arba norite gauti aminorūgščių be kalorijų, aminorūgščių papildai yra skirti jums.

ZMA – populiarus cinko, magnio ir vitamino B6 derinys, kurių visų dažnai trūksta sportininkams.

Omega-3 riebalų rūgštys – gali padėti sumažinti uždegiminį poveikį, kurį sukelia intensyvios treniruotės.

 

Author: ManoZaidimai

Parašykite komentarą